Достапни линкови

Фејсбук мета на хакери


Фејсбук соопшти дека бил мета на хакери, но нема информации дали сајтот бил компромитиран. Според социјалната мрежа упадот се случил во минатиот месец кога вработените посетиле сајт за кој сметале дека е наменет за развој на мобилна технологија, но бил сајт на хакери кои се обидувале да се инфилтрираат во Фејсбук.
Некои од личности инволвирани во настанот соопштија дека упадот се случил од кина.
XS
SM
MD
LG