Достапни линкови

Турција бомбардирала цели во Сирија


Турската артилерија истрелала гранати врз воени цели во Сирија, како одговор на сиријското гранатирање на територијата на Турција. Според турските медиуми, сиријската граната паднала на еден километар од турската воена база во провинцијата Хатај. НАТО распореди ракети од типот „Патриот“ на границата меѓу Сирија и Турција со цел спречување на вакви сиријски напади.
XS
SM
MD
LG