Достапни линкови

Оставки на Арифи и Бејта


вицепремиерот Теута Арифи
Вицепремиерката за европски прашања Теута Арифи и министерот за локална самоуправа Невзат Бејта попладнево на прес конференции ги објавија оставките на нивните функции. Причина за напуштањето на министерските позиции е нивното кандидирање за градоначалници на претстојните локални избори. Арифи е кандидат на ДУИ за градоначалник на Тетово, а Бејта за прв човек на Гостивар. Засега нема официјална информација кој доаѓа на нивните места во Владата на Република Македонија.
XS
SM
MD
LG