Достапни линкови

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ - засега без договор


ВМРО-ДПМНЕ категорично и јасно ги реафирмира своите принципиелни позиции да не прифаќа, во ниту една варијанта, условувања и ултиматуми за одржување на локалните избори закажани за 24 март 2013 година.
Ова е заклучокот донесен на седницата на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ одржана во текот на вчерашниот ден, на која беше разгледана актуелната политичка состојба во Република Македонија и беше донесена одлука за утврдување кандидати за градоначалници во повеќе општини.
Доколку Бранко Црвенковски сака да ги одмери своите и силите на СДСМ со ВМРО-ДПМНЕ, од партијата уште еднаш го повикуваат да излезе на локалните избори закажани за 24 март.
Социјалдемократите пак исто така не отстапија од нивните барања за предвремени парлементарни избори.
XS
SM
MD
LG