Достапни линкови

Дебата за ЕУ во 21-от век и проширувањето


Министерот за надворешни работи Никола Попоски и специјалниот известувач во Европскиот парламент за Република Македонија, Ричард Ховит ќе говорат на денешната дебата во Скопје „Европската унија во 21-от век: проширувањето со нови членки – императив на европската агенда“.На дебатата, која ја организира Институтот за геостратешки истражувања и надворешна политика, ќе учествуваат и Срѓан Керим, Таки Фити, Арсим Зеколи, Тања Каракамишева, Радмила Шекеринска и Александар Спасеновски.
XS
SM
MD
LG