Достапни линкови

Сириската опозиција нуди преговори со власта


Сириската опозиција разговарала околу тоа дали да преговара со режимот на претседателот Башар ал-Асад за окончување на речиси двегодишниот конфликт. Моаз ал-Катиб , лидерот на Националната Колација на Сириските револуционерни и опозициски сили понуди разговори со владини претставници „без крв во рацете“ претрпувајќи критики од одрeдени членови на коалицијата. Неодамна ООН ја проценија досегашната бројка на жртвите во конфликтот на 70 000.
XS
SM
MD
LG