Достапни линкови

Портoрико:запленета стока вредна 5 милиони долари


Сојузните власти во Поротрико заплениле нелегална стока во вредност од пет милиони долари. Цел на операцијата биле 15-тина препродавачи од повеќе градови на северниот брег, меѓу кои и главниот град, Сан Хуан. Запленети се облека, накит, козметика, ташни, наочари за сонце и спортска опрема. Станува збор за стока од 39 производители меѓу кои „Армани“, „Калвин Клаин“, „Гес“, „Ролекс“ и „Викторијас сикрет“.
XS
SM
MD
LG