Достапни линкови

Грузиски пратеници се степаа на ТВ дебата


Пратениците Коба Давиташвили од владејачката коалиција Грузиски сон и Серџо Ратиани од опозициското Обединето движење се степаа на ТВ дебата.
Двајца грузиски пратеници се степаа на телевизиска дебата. Тоа ја покажува затегнатоста во односите меѓу владејачката партија на премиерот Бидзина Иванишвили и опозицијата на претседателот Михаил Саакашвили. Во синоќешната емисија во живо, пратениците прво си разменувале навреди, а потоа почнале да се „објаснуваат“ и со тупаници, по што дошло обезбедувањето и ги раздвоило. Партијата на претседателот Саакашвили ја изгуби власта на парламентарните избори што се одржаа во октомври.
XS
SM
MD
LG