Достапни линкови

Фудбалерите ќе играат пријателски натпревар со Норвешка


Македонија-Србија во Скопје на 17октомври 2012.
Македонската фудбалска репрезентација ќе одигра пријателски натпревар против Норвешка на 11 јуни во Осло. За селекторот на „црвено-жолтите“ Чедомир Јаневски, натпреварот против скандинавската селекција е одлична можност нашата репрезентација да го продолжи континуитетот на добри резултати. Македонија има еден нерешен резултат и еден пораз од Норвешка во
претходниот циклус квалификации за СП. На ранг листата на ФИФА Норвешка е на 27 место, а Македонија е на 78 позиција.
XS
SM
MD
LG