Достапни линкови

ВМРО-ДПМНЕ: Нема одложување на локалните избори


Информациите објавени во јавноста за можен договор за предвремени парламентарни избори и за одложување на локалните избори се шпекулации и апсолутно неточни, истакнува ВМРО-ДПМНЕ во денешната реакција. Локални избори ќе се одржат во со Устав и закон предвидениот термин 24 март 2013 година, а рокот за поднесување на партиските кандидатури завршува на 16 февруари 2013, потенцира ВМРО-ДПМНЕ во реакцијата.
XS
SM
MD
LG