Достапни линкови

Невработеноста во Грција достигна 27 отсто


Архивска фотографија: Протест во Атина.
Стапката на невработеност во Грција во ноември 2012 година достигна 27 отсто, покажуваат податоците на Националната статистичка служба ЕЛСТАТ. Во тој месец без работа биле 1.350.181 лице, што е за 323.808 повеќе отколку во ноември 2011 година.
XS
SM
MD
LG