Достапни линкови

Лустрациска в недела ќе „ги чешла“ кандидатурите


За да може да ја исполни својата законска обврска за проверка на кандидатските листи за градоначалници и советници, Комисијата за верификација на фактите в недела на 17 февруари ќе работи цел ден и ќе ги прифаќа листите од општинските изборни комисии до 24 часот. Како што соопшти денеска Комисијата, крајниот рок за доставување на изборните листи до ДИК истекува на 16 февруари на полноќ.
XS
SM
MD
LG