Достапни линкови

Бомби во Пакистан - преговори во Исламабад


Според јавувањата од северо - западен Пакистан, од бомба загинале 7 про владини полицајци.
Тие патувале кон воен гарнизон во Кохат кога во близина на нивното возило експлодирала бомба. При тоа биле повредени и 13 лица.
Никој не ја презеде одговорноста за овој напад, кој дооѓа во очи состанокот на политичките и верските партии во Исламабад на кој се разговара за мировната понуда од пакистански талибанци.
XS
SM
MD
LG