Достапни линкови

Ховит на средби со државниот врв


Известувачот на Европарламентот за Македонија Ричард Ховит ќе се сретне со претставници на македонскиот државен врв и претставници на политички партии. Предвидено е европратеникот да оствари средби со претседателот на собранието Трајко Вељаноски, заменик претседателот на владата Муса Џафери и со шефот на државата Ѓорѓе Иванов.
XS
SM
MD
LG