Достапни линкови

САД бара меѓународен одговор на севернокорејските нуклеарни тестови


Американскиот државен секретар Џон Кери рече дека меѓународната заедница мора да даде силен и кредибилен одговор на последниот нуклеарен тест на Северна Кореа. Кери во Вашингтон не обелодени какви мерки може да се превземат по третиот севернокорејски нуклеарен тест во вторникот. Државниот секретар изјави дека и за Северна Кореа и за Иран е невозможно да се спроведуваат вакви безобзирни активности.
XS
SM
MD
LG