Достапни линкови

Обама ја потврди подршката за Јапонија


Американскиот претседател Барак Обама ја реафирмираше американската посветеност за заштита на Јапонија по третиот нуклеарен тест на Северна Кореа. Белата Куќа соопшти дека Обама телефонски разговарал со јапонскиот премиер Шинзо Абе Во соопштението е наведено дека Обама ја реафирмирал постојаноста на одбрамбената посветеност кон Јапонија.
XS
SM
MD
LG