Достапни линкови

Уапсени хакери кои наплаќале лажни казни


Шпанските власти и Еуропол соопштија дека уапсиле членови на криминална банда кои наплатиле лажни казни во износ од неколку милиони евра. Обвинетите им испраќале вирус на интернет корисниците по што ги обвинувале за гледање детска порнографија и пиратерија.
XS
SM
MD
LG