Достапни линкови

Русија продава оружје во Мали


Француски војници во Мали.
Русија ја снабдува армијата на Мали со пешадиско оружје. Надлежните велат дека Москва не работи на своја рака, туку во соработка со меѓународните сили во Мали. Во изминативе недели меѓународните сили предводени од Франција ги потиснаа исламистичките милитанти кои го контролираат северот на оваа африканска држава.
XS
SM
MD
LG