Достапни линкови

Во напад на НАТО во Авганистан убиени 10 цивили


Рането дете во болница во Кунар, Авганистан
Десет цивили, главно жени и деца биле убиени во синоќешниот воздушен напад на НАТО силите во авганистанската провинција Кунар, која е талибанско упориште на истокот на земјата. Обединетите нации деновие соопштија дека во нападите на НАТО во последните четири години во Авганистан биле убиени неколку илјади деца. Меѓународната коалиција во таа земја ги отфрли ваквите тврдења, наведувајќи дека води сметка да ги избегнува цивилните жртви.
XS
SM
MD
LG