Достапни линкови

Ердоган: Тероризмот ќе се врати како бумеранг на ЕУ


Реџеп Таип Ердоган
Тероризмот ќе се врати како бумеранг на ЕУ, изјавил турскиот премиер Реџеп Таип Еродган.
"Не можеме повеќе да трпиме да бидеме држени пред вратите на ЕУ во последните 54 години, како и попустливоста на Европа кон тероризмот. Кога бумерангот ќе се врати, ќе биде премногу доцна за ЕУ," истакнал Еродган пред неговата Партија на правдата и развојот во парламентот.
Ердоган нагласил дека Анкара веќе побара екстрадиција на 408 терористи, половината од кои живеат во Германија, но тие биле одбиени.
XS
SM
MD
LG