Достапни линкови

Груевски - Нема договор за предвремени парламентарни избори


Архивска фотографија: Премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.
Нема договор за предвремени парламентарни избори, рече премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски по денешното потпишување на Декларацијата за заедништво, партнерство и локален развој во пресрет на претстојните локали избори на лидерите и претставниците на политичките партии од коалицијата „За подобра Македонија“. Груевски рече дека Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука во која силно верува, а тоа е дека случувањата во Парламентот треба да се разрешат, односно да се најде начин преку дијалог да се создадат услови со кои ќе се превенираат вакви случаи, односно нема да се дозволи да се повторат.
XS
SM
MD
LG