Достапни линкови

Сирија - бунтовниците презеле контрола врз воздушна база


Алепо
Сириските активисти јавија дека буновниците кои се борат против режимот во Дамаск ја презеле контролата врз воздушната база ал Џара во Алепо.
Оваа вест доаѓа по вчерашните информации дека сириските бунтовници ја презеле контролата и врз најголемата хидро електрана на Еуфрат во провинцијата Ракуа. Во досегашниот конфликт во Сирија, според проценките на Обединетите Нации, загинале 60 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG