Достапни линкови

Комплексот Парчин може да е дел од договорот во Иран


IAEA Deputy Director General and Head of the Department of Safeguards Herman Nackaerts talks
Иран соопшти дека барањето на Меѓународната Агенција за Атомска Енергија за инспекција на воениот комплекс Парчин може да биде на дневен ред на следната рунда на разговорите.
Инспектори на Агенцијата утре во Техеран треба да се состанат со иранските преставници и се очекува да притиснат за дозвола за посета на овој комплекс во близина на Техеран.
Западните земји се загрижени дека Иран се обидува да направи нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG