Достапни линкови

Судири меѓу полицијата и племињата во Гулпара Индија


Најмалку 11 луѓе загинаа во северо-источна Индија каде дожло до судири межу полицијата и племенските групи кои се противат на одржувањето локални избори во округот Гуалпара во државата Асам.
Племињата Раба и Хасонг сакаат автономија и одбиваат владина администрација во регионот.
XS
SM
MD
LG