Достапни линкови

Автомобил бомба во Ирак- 8 загинати


Во самоубиствен напад со автомобил бомба во северниот ирачки град Мосул загинале најмалку осум лица, а биле ранети десетина, главно војници. Полициски и болнички извори соопштија дека целта на нападот бил воен контролен пункт.
До инцидентот доаѓа само еден ден по неколкуте напади во Мосул, при што вооружени лица убија двајца полицајци, еден војник и еден работник на бензинска пумпа.
XS
SM
MD
LG