Достапни линкови

Времето денеска облачно, од утре дожд и снег


Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со умерен до засилен јужен ветер. Температурата ќе се движи од четири до 14 степени.
Во Скопје слично време, со температура до 10 степени.

Од утре ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи претежно од дожд, а на планините од снег.
XS
SM
MD
LG