Достапни линкови

Папата Бенедикт 16-ти се повлекува


Папата Бенедикт 16-ти ќе се повлече од позицијата поглавар на Католичката црква на 28-ми овој месец. Ова го соопшти денеска портпарол на Ватикан, со првично објаснување дека Папата веќе не се чувствувал доволно силен за да продолжи, поради својата возраст.
XS
SM
MD
LG