Достапни линкови

Падна хеликоптер во близина на Баку


Azerbaijan -- A state flag flutters in the wind on an oil platform in the Caspian Sea, 22Jan2013
Најмалку тројца членови на екипажот загинале при пад на хеликоптер во Каспијско Море во близина на главниот град на Азербејџан – Баку. Локалните медиуми јавија дека воен хеликоптер паднал во морето и оти спасувачки екипи се на теренот. Други детали не се соопштени.
XS
SM
MD
LG