Достапни линкови

Изгореа неколку дуќани на Бит пазар


Илустрација
Шест дуќани изгореа во пожарот што избувна на скопски Бит пазар ноќеска пет минути по полноќ. Во пожарот нема повредени.
Командантот на Бригадата за Противпожарна заштита на Град Скопје, Благоја Менковски за МИА потврдил дека пожарот е комплетно изгаснат и оти не е дозволено негово проширување.
Во гаснењето учествувале 14 противпожарни возила со 35 пожарникари.
XS
SM
MD
LG