Достапни линкови

Петмина загинати во несреќа со чамец


Илустрација.
Петмина членови на екипажот загинаа, а тројца се повредени кога чамец за спасување паднал од брод во морето за време на спасувачка вежба во близина на шпанските Канарските острови. Чамецот му припаѓал на британски брод кој превезувал 1.400 патници. Фирмата Томсон крузерс во чија сопственост е бродот ја потврди несреќата кај Ла Палма, и соопштија дека никој од патниците не е вклучен во инцидентот. Истражителите се обидуваат да откријат зошто чамецот се превртел во водата.
XS
SM
MD
LG