Достапни линкови

САД - милион долари награда за апсење на поранешен полицаец


Властите во Лос Анџелес понудија еден милион долари награда за информација која ќе доведе до апсење на поранешниот полицаец осомничен за три убиства. Градоначалникот на Лос Анџелес, Антонио Вилараигоса синоќа вети дека ќе го фатат осомничениот, Кристофер Дорнер. Градоначалникот изјави дека нема да толерира владеење на теророт. Дорнер се бара за убиствата на еден полицаец и на еден пар во Јужна Калифорнија изминатата недела. Во изјавата објавена на интернет, Дорнер вели дека тоа е одмазда за неговото отпуштање од полицијата.
XS
SM
MD
LG