Достапни линкови

Во снежното невреме во Северна Америка 15 мртви


Најмалку 15 луѓе загинале, а околу 310 илјади домаќинства и фирми останале без струја во снежното невреме кое го зафати североистокот на САД и Канада. Во САД загинале 11 луѓе, а во Канада 4. Снежната покривка достигна висина од 1 метар, патиштата се непроодни, автомобилите затрупани, а некои луѓе не можат да ги отворат вратите на своите куќи.
Аеродромите во Њујорк и во Бостон кои беа затворени поради невремето повторно работат.
XS
SM
MD
LG