Достапни линкови

Греми за животно дело за Рави Шанкар


Рави Шанкар во 2009 година.
Греми наградата за животно дело што му беше доделена на Рави Шанкар денеска постхумно ја прими неговата ќерка на пред-Греми настан во Лос Анџелес. Виртуозот на ситар, кој почина на 11 декември, само една недела претходно беше известен дека е добитник на наградата. Неговата ќерка Анушка Шанкар и самата свири ситар. Официјалното доделување на Греми наградите, едни од најпрестижните во музичката индустрија, ќе се случи в недела во Лос Анџелес.
XS
SM
MD
LG