Достапни линкови

Големо невреме и снег во САД


Североисточниот дел на САД е покриен со над еден метар снег во едно од најголемите невремиња во последните децении. Околу 700.000 домаќинства во девет сојузни држави се без струја. Во пет држави е прогласена вонредна состојба. Нуклеарната централа во Масачусец е исклучена. Во невремето досега загинаа девет луѓе. Повеќе од 2.000 авионски летови беа откажани вчера, а скоро 6.000 во претходните два дена. Затворени се аеродромите во Бостон и во Њујорк.
XS
SM
MD
LG