Достапни линкови

Временска прогноза - Променливо облачно со повремен снег


Архивска фотографија.
Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени слаби локални врнежи, претежно од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата се движи од минус три до осум степени. Во Скопје слично време, со температура до шест степени.
XS
SM
MD
LG