Достапни линкови

Про - владини протести во Тунис


Погребот на Чокри Белаид.
Еден ден откако во Тунис се одржаа масовни антивладини протести, денеска се очекуваат про –владини протести на поддржувачите на туниската владејачка умерена исламистичка партија. Протестите уследија по убиството на опозицискиот политичар Чокри Белаид кој ја критикуваше умерената исламистичка влада. Приврзаниците на власт денеска ќе искажат поддршка на уставното собрание. Левичарските партии го повлекоа своето учество во уставно Собрание по атентатот на Белаид.
XS
SM
MD
LG