Достапни линкови

Семејство загина од експлозија на бомба во Авганистан


Во експлозија на крајпатна бомба во јужен Авганистан загинале шест членови на едно семејство кои патувале со возило. Властите на провинцијата Хелманд каде што се случила експлозијата велат дека загинале 4 мажи и две жени. Најчесто жртви на крајпатните бомби се цивили, а бомбите многу се користат од талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG