Достапни линкови

Путин - руските деца без родители да се посвојуваат во Русија


Рускиот претседател Владимир Путин.
Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека руските деца без родители мора да бидат усвоени од страна на руски државјани. Путин рече дека треба да се стори се што може децата без родители да најдат семјство во нивната матична земја Русија. Путин, исто така, вети дека јавното мислење ќе се земе предвид во идното законодавство во врска со односите меѓу родителите и децата. Изјавата на Путин доаѓа во време на спор со САД по неодамнешната руска забрана за посвојувања на деца од страна на американски граѓани.
XS
SM
MD
LG