Достапни линкови

Две лица уапсени во врска со стрелањето врз Харикиан


Ерманските власти соопштија дека две осомничени лица се уапсени во врска со стрелањето врз претседателскиот кандидат Парир Харикиан.
Станува збор за Качатур Погосиан и Самвел Харутиниан кои признале дека се вмешани во нападот за кој мотивите се уште не се објавени. Кандидатот Харикиан е на домашно лекување по успешната операција во која од рамото му е изваден куршум.
Тој најави дека ќе ја продолжи кампањата за претседателските избори на 18 фебруари на кои се пријавени 8 кандидати.
XS
SM
MD
LG