Достапни линкови

Нови немири во Дамаск


Се интензивираат судирите меѓу опозициските бунтовници и владините лојалости во близина на сиријскиот главен град Дамаск. Медиумите јавуваат дека лојалистите на претседателот Башар ал Асад го зачестиле гранатирањето во обид повторно да го освојат населеното место. Новинската агенција АФП јави дека владините сили го освоиле градот Карназ, кој претставува стратешка точка на автопатот Дамаск – Алепо
XS
SM
MD
LG