Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно и ветровито


Времето денеска ќе биде променливо облачно, утрово со слаби врнежи од снег. Преку ден ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура се спушти под нулата на минус два степени, додека дневните температури ќе бидат во интервалот од нула до пет степени.
XS
SM
MD
LG