Достапни линкови

Попоски се сретна со амбасадорите на земјите од ЕУ и НАТО


Министерот за надворешни работи Никола Попоски.
Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска се сретна со амбасадорите на земјите – членки на Европската унија и НАТО во Македонија. Тој ги презентира чекорите што ги презема Владата во пресрет на заклучоците од декемврискиот Самит, соопшти Министерството за надворешни работи. Попоски потенцирал дека фокусот на Владата е насочен кон преземените иницијативи за добрососедство.
XS
SM
MD
LG