Достапни линкови

Лозарите и денеска го блокираа патот Градско - Прилеп


Илустрација.
Лозарите и денеска, четврти ден по ред, го блокираа патот Градско - Прилеп кај Росоман, со барање да им бидат исплатени над 600 илјади евра за предаденото грозје во винарската визба Винеа во изминатите неколку години. Винарите се против продажбата на винарницата оти стравуваат дека со парите од продажбата ќе бидат намирени обврските кон другите доверители, но не и кон нив.
XS
SM
MD
LG