Достапни линкови

Ставрески - Нема зголемување на даноците додека е ВМРО-ДПМНЕ на власт


Вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески.
Нема да има зголемување на даноците и додека ВМРО-ДПМНЕ е на власт ќе се задржи политиката на најниски даноци во Европа, рече вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески, на денешната прес-конференција во Скопје. Одговарајќи на новинарско прашање, тој рече дека парите од кредитот од 250 милиони евра од Дојче банк пред една недела се легнати на државната сметка.
XS
SM
MD
LG