Достапни линкови

Иванов ќе биде брифиран за борбената готовност на АРМ


претседателот на Македонија Ѓорге Иванов
Началникот на Генералштабот на АРМ генерал мајор Горанчо Котески денеска ќе го брифира претседателот на Македонија и врховен командант на Вооружените сили Ѓорге Иванов за борбената готовност на АРМ. Станува збор за редовна годишна обврска на која ќе присуствуваат и министерот за одбрана Фатмир Бесими, како и командантите на потчинетите команди и единици и началниците на организационите единици на ГШ на АРМ.
XS
SM
MD
LG