Достапни линкови

Промени во Владата на Тунис по убиството на опозицискиот лидер


Премиерот на Тунис Хамади Џебали
Премиерот на Тунис Хамади Џебали изјави дека ќе ја распушти владата по убиството на опозицискиот лидер. Џебали што поскоро ќе формира нова влада на технократи кои ќе ја водат земјата до изборите.
Вчерашното убиство на левичарскиот лидер Чокри Белаид предизвика протести во земјата.
XS
SM
MD
LG