Достапни линкови

Панета предупредува на кратењето на буџетот на одбраната


Американскиот секретар за одбрана Леон Панета
Американскиот секретар за одбрана Леон Панета предупреди дека кратењето на трошоците од буџетот за одбрана ќе има влијание врз способноста на војската да реагира во време на криза.
Во неговиот последен говор на функцијата Панета изјави дека кратењето на буџетот исто така ќе го принуди Пентагон да ја намали работната сили и да ги намали поморските и воздушните операции.
XS
SM
MD
LG