Достапни линкови

Барак Обама напролет ќе го посети Блискиот Исток


Американскиот Претседател Барак Обама планира напролет посета на Блискиот Исток. Според Белата Куќа, Обама ќе ги посети Израел, Западниот Брег и Јордан.
Тој ќе се сретне со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и со палестинските и јорданските лидери.
На дневен ред се регионални прашања, меѓу кои, и ситуацијата и односите со Сирија и Иран.
XS
SM
MD
LG