Достапни линкови

Облачно време со сончеви периоди


Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста со обилен дожд особено во западните делови од земјава.
Утринската температура се движи од минус пет до еден, а дневната од седум до 14 степени.
XS
SM
MD
LG