Достапни линкови

Најмногу сомнителни фудбалски натпревари во Турција


Илустрација.
Истрагата на Европол досега покажа дека има 380 сомнителни натпревари во Европа, а најголемиот број од нив - 79 се одиграни во Турција, објави италијанскиот весник „Газета дело Спорт“. Италијанскиот спортски весник наведува дека по Турција, следат Германија со 70 натпревари, Швајцарија со 41 и Финска со 32 сомнителни натпревари. Во Унгарија сомнителни се 20 натпревари, еден помалку во Белгија, а во Хрватска под истрага се 18 натпревари. На дното на списокот се Австрија со 16 и Словенија и Босна и Херцегодина со по седум сомнителни фудбалски натпревари.
XS
SM
MD
LG